KRÁL DRONŮ 2018

Vysílač Spektrum DX8e

Pokud jste si oblíbili vysílače značky Spektrum, tak pozorně čtěte, protože se budeme věnovat novému modelu DX8e. Hned v úvodu zmínil fakt, že se příliš neliší od modelu DX6e. U nového modelu byly přidány dva kanály, celkově osm, a navíc je vybaven potenciometrem. K čemu je nový model vhodný? Tak například k tomu, že máte možnost řídit větroně s pokročilou mechanikou křídla, a to je slušný argument.

Spektrum DX8e

Komu patří do rukou?

DX8e je jako dělaný pro všechny, kteří létají s Horizon Hobby BNF. Není divu, protože jejich modely jsou určeny zejména pro zábavu. Dnešní uspěchaná doba nepřeje klasickým modelářům a kutilům, většina modelů je určena k létání, nikoliv ke kompletaci a "výzkumu" jednotlivých komponent. Takže pokud chcete létat, pořiďte si Spektrum. Po delším přemýšlení jsem si uvědomil, že je také pro ty, kteří rezignují na pročítání návodů a manuálů. Spektrum DX8e je totiž velmi intuitivní a mnohdy stačí porozumět pouze základu a zbytek jde automaticky. Mnoho pilotů tvrdí o výrobcích značky Spektrum, že jsou tzv. svobodně nastavitelné. Co to znamená? Jednoduše to, že jej nastavíte během pár kliknutí těsně před létáním.

Komu nepatří do rukou?

V žádném případě nepatří nový Spektrum do rukou nejrůznějších kutilů a těch, kteří za každou cenu potřebují "hrabat" v útrobách vysílače. Dále není příliš určený pro létání s opravdu drahými maketami, kvůli nedostatečnému přenosu. Na závěr není vhodný také pro ty, kteří disponují naopak levnými modely s větším počtem funkcí.

Závěr

Podle mého názoru není třeba nic víc zmiňovat. V tomto článku jsem se zabýval pouze tomu, komu do ruky smí a komu naopak ne. Pokud jste se našli v prvně popsané skupině, neváhejte a navštivte web Astramodel.cz, kde si jej můžete objednat. Pro ty lenivější stačí kliknout přímo zde a budete přesměrováni na stránku s novým vysílačem Spektrum DX8e.

 

Tagy: rc modely, rcprohobby, astramodel, rc vrtulníky, rc auta, drony, rc příslušenství

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!