KRÁL DRONŮ 2018

Výroba originálního držáku na model

Ještě sice podzim není, ale je ideální čas k tomu, abyste svému RC modelu vymysleli vhodné zimoviště, co říkáte? Většina modelů je poměrně neskladná, a tak najít vhodné místo není tak jednoduché. Pokud máte rodinný dům, je situace značně jednodušší než v případě panelákových bytů. Vrhněme se tedy na to!

Umístění

Menší modely lze bez větších problémů umístit například na zeď. Vlastníte-li ale nějaký větší model, který potřebuje "hangár", zazimovat jej je značný problém, proto jsem se rozhodl napsat tento článek a usnadnit vám práci s vymýšlením. Nejvhodnější místa jsou tam, kde nikomu nepřekáží, a tudíž nepřijdou k újmě. Jedním z takových míst je nevyužitý prostor těsně pod stropem!

Materiál pro výrobu

Výrobci bohužel nenabízejí originální držáky, tudíž si jej musíme vyrobit sami nebo přizpůsobit již existující držáky, například ze sportovního náčiní. Nyní vás ale pravděpodobně šokuji, pro výrobu držáku lze použít plastového vodovodní potrubí! Ano, slyšíte správně, v obchodě stačí jen sehnat samotné trubky v průměru 20mm, kolena a mirelon. Když sečtete náklady na pořízení těchto věcí, dostanete se na částku kolem tří stovek, což je opravdu přijatelné.

Výroba držáku

Náčiní, které je potřeba pro výrobu tohoto zimoviště má každý průměrný kutil ve své dílně. Vodovodní trubky tedy horkovzdušnou pistolí nahřejeme a přiložíme k sobě, žárem se svaří.

Velikost držáku si rozvrhneme podle našeho modelu. Je-li držák hotový, potřebujeme ho přikotvit ke stropu, nejvhodnější je vyvrtat díry a použít chemickou kotvu, do které vsadíme rám. A máme hotovo!

Pokud chcete omezit pohyb jednotlivých dílů rc modelu po držáku, doporučím trubky opatřit mirelonem, ve kterém bude jako v peřince. Pokud však model teprve sháníte, navštivte stránky Astramodel, kde si vybere opravdu každý.

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!