KRÁL DRONŮ 2018

Výběr RC auta na Vánoce

Je poslední den listopadu, což značí, že prosinec je za dveřmi a s ním také Vánoce, jedny z největších svátků v roce. Pravděpodobně vymýšlíte dárky pro své nejbližší, kterými je obdarujete. Pro případ, kdybyste se rozhodli koupit rc model auta, jste tady správně. Poradíme vám s výběrem toho pravého. 

rc auto

Cena napoví o kvalitě

Chcete-li hračku za pár stovek, nemůžete čekat nic kvalitního. Za kvalitu se hold musí připlatit, a to v řádech tisíců. Kvalitní model, který něco vydrží a je možné ho provozovat za každého počasí, nemůže být úplně levný, protože kvalitní materiály, vývoj modelu a ostatní věci něco stojí. Obecně platí, že model, který za to stojí startuje na částce kolem 4.000,-. U levnějších modelů se setkáte pouze s lacinými materiálu, nedostupnými náhradními díly a malou výdrží.

Kde budu jezdit?

Při výběru je velmi důležité zanalyzovat povrch, kde budete z 90 % jezdit. Například tráva je problém zejména díky velkému odporu, které rc auto musí překonat. Proto hledáme modely, které mají dostatečně výkonný motor na střídavý proud. V katalogu se dívejte po kategoriích (monster, expedice nebo rally). V případě jízdy po asfaltu, dlažbě nebo štěrku není potřeba nikterak speciálně vybírat, protože rc auta budou jezdit všechny. V případě skalnatých a kamenitých radovánek je nutné vybírat z kategorie (crawlery nebo expedice). V extrém lze také jezdit na blátě nebo sněhu, tam doporučujeme vybírat modely s pohonem všech kol, vyšší světlou výškou. To splňují tyto kategorie (trugg, monster nebo expedice).

rc auto

Jak budu jezdit?

Existují pouze dva typy jízdních stylů, pro které jsou modely určeny. První je jízda pro radost a zkoušení kolik toho model snese a druhým stylem naopak závody. Chcete-li s modele jezdit pro radost, doporučují se modely s vyšší odolností a tužší konstrukcí. Pro případ závodů je nutné zvolit danou kategorii, ve které chcete jezdit. 

Výběr podle věku a budgetu

Při výběru rc modelu se zohledňují pouze dvě věkové kategorie a to do 6 let a od 6 let. Pro ty nejmenší se doporučuje vybírat z měřítek kolem 1:16, případně 1:18. Nad hranici 6 let je to na uvážení rodičů, ovšem je třeba dbát opatrnosti! Co se týká rozpočtu, tam je to celé na vás, minimálně však počítejte s částkou 4.000,-.

 

Tagy: rc modely, astramodel, rc auto, rc model pod stromeček, výber auta na vánoce

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!