KRÁL DRONŮ 2018
 • Žhavé novinky na trhu

  Žhavé novinky na trhu

  Monitorujeme to nejlepší, co přichází na trh RC modelů

  Chci číst více

 • Odborné návody

  Odborné návody

  Radíme, jak poladit a vylepšit vašeho miláčka

  Chci číst více

 • Vyberte si to své

  Vyberte si to své

  U nás zjistíte, který RC model bude ten pravý

  Chci číst více

 • 01
 • 02
 • 03
/ 03

Co u nás najdete

Husté videa

Husté videa

Neuniknou vám nejnovější unpackingy, recenze a DYI tutoriály!
Slevy

Slevy

Pravidelně uvádíme nejlevnější modely ve výprodejích
Poradna

Poradna

Chcete začít s RC modely? Dostaneme vás do toho!

Vše potřebné máte v mobilu, aplikace Traxxas Link

Konketivita vládne světem, nejinak je tomu i v "modelařině". Dnes už není žádnou výjimkou, že můžete spojit svůj přijímače a vysílače Traxxas se smartphonem. Jedná se o opravdu užitečná appka, která vám umožní nastavovat různé parametry. Pojďme si ji představit blíž.

Traxxas Link

Jedná se mobilní appku, pomocí které jste schopni měnit jednotlivé parametry vysílače i samotného rc modelu (přijímače a regulátoru). Komunikace probíhá pomocí Bluetooth rozhraní. Aby vše fungovalo, jak má, je potřeba obě věci společně spárovat. To se děje pomocí speciálního bluetooth modulu. Ten bývá buď zabudovaný nebo si jej musíte dokoupit. Moderním trendem je bohužel skutečnost, že si jej budeme muset dokupovat. 

Ve svém smartphonu musíte mít zároveň nainstalovanou stejnojmennou appku, která je dostupná jak pro platformu iOS (Apple), tak Android (Google). Jak bývá obvyklé, dost často se vyskytují problémy, nejčastěji se stává, že aplikace nejde vůbec spustit nebo nelze spárovat. Na problémech se však usilovně pracuje. s novějšími aktualizacemi by se mělo vše doladit. 

Orientace v aplikaci

Pokud se vše podaří, můžete na úvodní obrazovce vidět "aktivní připojení", přenos dat a stav akumulátoru vysílače. Ve výchozím stavu "dashboard" se zobrazují tyto informace:

 • Aktuální rychlost, 
 • Teplota, 
 • Napětí pohonné baterie, 
 • Otáčky motoru,
 • Nejvyšší dosažená rychlost. 

Jednotlivé záložky

 1. Záložka "Profiles" skrývá uživatelské profily. To umožňuje uložení různých nastavení pro jednotlivé modely. Ukládat můžete (tréninkový mód, různou citlivost řízení atd.).
 2. Záložka "Select" umožňuje výběr modelu a automatickou detekci nově připojeného kousku.
 3. Záložka "Media" nám dovoluje zpětné přehrávání uložených průběhů jízd.
 4. Záložka "Garage" dovoluje nepřeberné množství nastavení modelu. S touto záložkou je úzce spjat "Setup", kde je nutné definovat osazení modelu a dát na aktualizaci v případě výměny nějaké komponenty na modelu.
 5. Záložka "Telemetry", kde je potřeba nastavení GPS modulu pro přesný výpočet rychlosti.
 6. Záložka "Model Memory" umožňuje procházení vašich uložených rc modelů.
 7. Záložka "Chanel setup", kde nastavujete kanály - (subtrimy, koncové body a reverzy) tak, jak to známe z počítačových RC souprav.

Poslední stránka je jako obvykle věnována informacím o samotné appce. Lze tedy provádět aktualizace nebo nastavení. Je-li k dispozici aktualizace, vždy jste na to upozorněni notifikací. Dále je možné aktualizovat firmware vysílače, přijímače a regulátoru. Z tohoto nemusíte mít strach, protože je vše přehledně zobrazeno na displeji formou pokynů.

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!