KRÁL DRONŮ 2018
 • Žhavé novinky na trhu

  Žhavé novinky na trhu

  Monitorujeme to nejlepší, co přichází na trh RC modelů

  Chci číst více

 • Odborné návody

  Odborné návody

  Radíme, jak poladit a vylepšit vašeho miláčka

  Chci číst více

 • Vyberte si to své

  Vyberte si to své

  U nás zjistíte, který RC model bude ten pravý

  Chci číst více

 • 01
 • 02
 • 03
/ 03

Co u nás najdete

Husté videa

Husté videa

Neuniknou vám nejnovější unpackingy, recenze a DYI tutoriály!
Slevy

Slevy

Pravidelně uvádíme nejlevnější modely ve výprodejích
Poradna

Poradna

Chcete začít s RC modely? Dostaneme vás do toho!

Vaterra Halix opomenutý mohykán

Halix se řadí mezi modely, které jsou zapomínané, nezajímá to ale, že se jedná o špatný model, který by nebyl oblíbený. Jeho neúspěch je dán zejména nějakou chybou, ať už uvedení na trh nebo málo zvučná značka. Ti, kdo zrovna nechtějí za rc modely rozhazovat značné množství peněz, je například Vaterra Halix kouskem, na který by se měli zaměřit. Podobné modely se totiž velmi často prodávají za velmi atraktivní ceny.

Vaterra Halix je úžasný monster truck v měřítku 1:10. Pokud neznáte značku Vaterra, jedná se o koncern Horizon Hobby, do kterého mimo jiné patří také Losi, jejichž produkty jsme na webu již testovali. Vzhledem k tomuto koncernovému "přátelství" lze využít vybevní, které máte již doma, pokud vlastníte sesterský model.

Perfektní zpracování

Co se týká zpracování modelu, to je na velmi dobré úrovni, až by se dalo říci, že špičkové. Samotný model je opravdu špičkově zpracovaný. Vše je čisté, plastové díly pevné, s matným povrchem, bez otřepů a nálitků. Svou původně vyšší cenu si Vaterra obhájí právem. Karoserie je precizní, má ostré rysy a vkusné lakování. Zajímavým prvkem jsou průhledná okna, která můžeme vidět u dražších modelů.

Modulární šasi je z většiny vyrobeny z plněného plastu. Nejnamáhavější části jsou však vyrobeny z ocele nebo hliníkové slitiny, jedná se zejména o součásti pohonu. Jako celek to působí velmi pevně až obrněně! Díky výraznému krytí důležitých součástí je vhodný pro jízdu v terénu neb vodě. Nejlépe je osazen motor, který je na loži z hliníkové slitiny. Navíc je chráněn plastovým krytem. Do lože se dostanete montážními otvory podle velikosti pastorku (20 zubů).

Pokud zůstanu u standardního pastorku se 20 zuby, s tříčlánkovou baterií dosahuje rychlosti kolem 80 km/h. Pro pohyb v terénu jsou uzpůsobena kola s měkkými pneumatikami v rozměru 122x68 mm.

Konkurenti

Pokud vás stále tento model nijak přesvědčil, zkusím jej srovnat s přímou konkurencí a dokázat vám kvality Halixu. Konkurenti jsou pouze:

 1. Losi TEN - MT,
 2. Tenacity.

Po designové stránce nejsou nijak extra atraktivní, možná bych se více přikláněl k našemu Halixu. Výkonové parametry není třeba nijak zvlášť porovnávat, protože jsou v základu stejné. Ale co zákonitě je potřeba zmínit, tak je šasi. U tohoto modelu je zpracované velmi kvalitně, ostatní vybadají jako "chudý příbuzný". Vaterra Halix je exkluzivní kousek, který je neprávem opomíjen. Jedná se o kvalitní hobby monster, takže sledujte výprodeje a možná jej zakoupíte za opravdu výjimečnou cenu.

Pokud hledáte kvalitní náhradní díly, podívejte se zde. Jste-li pyšným majitelem tohoto kousku, měli byste si své "hrátky" pojistit!

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!