KRÁL DRONŮ 2018

Užitečná aplikace na počasí a vítr

Znáte to, kouknete z okna, je krásně, takže nic nebrání tomu nabít akumulátory a vyjít ven pořádně proletět, případně projet svůj RC model. Zvrat ale dochází ve chvíli, kdy si příroda zamane, zátáhne se, začne foukat a zároveň pršet. To je nepříjemná situace pro většinu modelářů a RC nadšenců. Naštěstí existuje velmi šikovné webové rozhraní Windy.com.

rc modely

Pokračovat ve čtení

Jak změřit tah rc modelu

Dnes tady máme něco pro opravdu zkušené a nadšené modeláře, a to měření statického tahu. Tento návod jsem převzal od konkurenčního webu, ale jedná se o unikátní návod, který se určitě bude hodit. Měření bylo prováděno na modelu Hobbyking FPV. 

rc model

Pokračovat ve čtení

Mikrobalony pro zahuštění epoxidových lepidel

Modeláři si pro lepení různých součástí modelů oblíbili lepidla na bázi epoxidu. Jedná se o dvou složková lepidla tvořená pryskyřicí a tužidlem. Obě složky se míchají v poměru 1:1. Epoxidová lepidla jsou vhodná pro lepení všeho. V tomto článku si rozšíříme obzory v používání mikrobalonů.

náhradní díly pro rc modely

Pokračovat ve čtení

Jak vybrat palivo do žhavicích motorů

Mnoho z modelářů, milovníku RC přešlo na spalovací motory. Toto řešení má spoustu výhod, například nepotřebujete žádné akumulátory, nemusíte se tedy starat o to, jestli máte nabito nebo ne. Ruku na srdce, srdce chlapa to chytne víc než elektřina. V tomto článku se zaměříme na palivo, které je nutné pro chod žhavících motorů.

palivo do žhavicích motorů

Pokračovat ve čtení

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!