KRÁL DRONŮ 2018

Recenze dronu: Traxxas Aton + Plus RTF

Dnes jsme si vzali na paškál kvadrokoptéru značky Traxxas a konkrétně se jedná o vylepšený model Aton+. Verze se znakem + se liší od standardní 5Ah baterií místo 3Ah. Toto vylepšení byste měli poznat zejména v případě letu bez závěsu pro kameru a podvozku by se měl letový čas prodloužit zhruba o 8 minut. V pořadí druhým vylepšením je stabilizovaný dvouosý závěs, určený pro uchycení kamery. 

 

Design a parametry

Pokud sáhnete po copteru, která má výborný poměr cena x výkon, je Aton+ ideální. Jedná se o univerzální copter určený jak pro natáčení kamerou, tak adrenalinové létání. Rozměry jsou 560mm v průměru a letová hmotnost  činí 860g s baterií. Aton můžeme koupit ve dvou variantách a každou z nich ještě ve čtyřech barvách - černá, modrá, zelená a červená.

 

Traxxas Aton lze pořídit ve dvou verzích:

  • ATON
  • ATON+

 

Verze ATON

Tato verze je bohužel bez stabilizovaného závěsu kamery, nicméně nemusíte zoufat, je totiž určena pro milovníky adrenalinu. Ve speciálním režimu expert dovede letět rychlostí překracující 90 km/h! Cena této verze se pohybuje kolem 13.000 Kč, námi testovaná ATON+ je k mání za částku kolem 16.000 Kč.

 

Co mají obě verze společné? Součástí obou verzí je ergonomický vysílač s LCD displejem, kde můžete vidět základní údaje. Všechny další hodnoty a ukazatele lze nastavit na smartphonu v aplikaci Traxxas Flight link, včetně aktualizace firmware, letové trasy.

 

Létání

Traxxas Aton+ je tady hlavně pro ty, kteří chtějí létat a občas si něco natočit kamerou. Možná se teď rozhodujete, jakou verzi vlastně pořídit, odpověd je jednoduchá. Pokud dáváte přednost spíše létání se svým dronem a sem tam něco vyfotit, jděte do klasického Atonu. Copter má výborný poměr cena vs výkon. Tento model se vyznačuje velkou mírou intuitivnosti a jednoduchosti, člověk nemusí nic složitě nastavovat, pokud to bagatelizuji, tak si stačí přečíst návod.

 

Nevýhody

Bohužel je třeba zmínit i stinné stránky, tedy nevýhody. První nevýhodou je, že ovladač nelze nastavit do jiného módu, než je mod 2. Druhou je složitý způsob způsob montáže podvozkových nohou, kdy je zapotřebí upevnit pomocí vrutů.

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!