KRÁL DRONŮ 2018

Test větroně Scorpio A200 RTF

Našli jste pod stromečkem právě model Scorpio A200 RTF? Výborně volba, pokud jste začátečníkem. Samotná značka Scorpio pochází z dílen společnosti Astra Model. U modelu A200 se dodává pouze v balení s RC soupravou, akumulátorem, nabíječkou a kabelem k nabíječi. Krabice je velmi bezpečná model a příslušenství je v krabici dobře chráněno před poškozením, a to vloženým do tvarovaných polystyrenů.

rc model

Balení a provedení

Když otevřete krabici, uvidíte plně zkompletovaný rc model Scorpio A200, stačí nasadit pouze křídla, spojit laminátovou trubkou, nasadit vodorovný stabilizátor, zajistit šroubkem a zapnout vidličky. Výškovku lze poměrně jednoduše demontovat, zbytek modelu jde zcela rozebrat a složit zpět do krabice, zejména v případech přepravy. Model je určen pro začátečníky, tak jak jsem zmínil v úvodu, hlavně proto, že je model kompletně osazen, takže nemusíme nic dodělavát a „kutit“.

Když se přesuneme k samotnému provedení modelu je na výborné úrovni, díly jsou čisté, dobře slícované, stopy po vyhazovačích forem nejsou příliš patrné, povrch je skutečně velmi pěkný. A200 je opatřen pouze decentními samolepkami.

 

Pohon

Pohon zajišťuje střídavý motor 2835–1050 otáček na volt s 9 palcovou vrtulí. Motor je osazen na plastovém loži s chladícími otvory, je dostatečně pevné a překrývá i část trupu. Řízení motoru a napájení přijímače zajišťuje 30A regulátor s 2A BEC obvodem, v aktuální verzi V3 s nastavenou brzdou motoru, součástí modelu je český návod k tomuto reglu. Dále jsou osazena 4 malá 9g serva Scorpio. Samotná RC souprava, je poměrně starší záležitost, ale pro začátečníky ideální. Nespornou výhodou je možnost přepnutí modu. Tento úkon se provádí pomocí páky pod zadním krytem.

 

RC souprava

Rádio je takový malý podvod, protože se ovládá pomocí čtyř tlačítek trimů, které umožňují pohybem ve dvou směrech dohromady až 8 poloh, zbytek jsou jen „na oko“. Samotné rádio napájí 8 AA akumulátorů, uložených v kleci, která je do rádia připojená pomocí JST konektoru. Nabíjet je možné buď kulatým konektorem na boku rádia, vyjmutím jednotlivých článků a nabíjením v nabíječce, nebo nabíjením všech aku současně v kleci pomocí redukce JST například nabíječi Equlibrium.

Rádio se dobře drží, je však nevyvážené a na popruhu se převažuje váhou baterií dozadu, bude dobré si tam dát nějaký vhodný adaptér (adaptér pro T9x nepasuje, protože očko je otočené o 90°), nebo si nějaký vyrobit svépomocí, stačí na to kus ohnuté a provrtané pevnější hliníkové páskoviny. Rádio má kromě kniplů a trimů dva dvoupolohové páčkové přepínače, jedním se zapínají dvojí výchylky a druhým vysouvají klapky.

rc model

Závěr

Závěrem pouze lze říci asi jen to, co jsem již několikrát říkal, ideální pro začátečníky a tak pokud jste Scorpi A200 RTF našli pod vánočním stromečkem a jste začátečníkem, jedná se o přímo ideální konstelaci pro pozdější přesedlání na jiné stroje.

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!