KRÁL DRONŮ 2018

Sukhoi SU-29MM - mrštný akrobat

Co tady dnes máme? Nejedná se o novinku, nicméně o druhou generaci ověřeného rc modelu letounu Su-29MM. První generaci bývala často vytýkána menší flexibilita stabilizace. Aby se předešlo tomuto nešvaru, byl vytvořen právě tento model, který má vylepšenou aerodynamiku a možnost nastavení stabilizace.

 

Technologie a parametry

Revoluce se dále týká materiálů, například křídlo je vyrobeno z dutého Z-Foam materiálu a vyztuženo uhlíkem. Křídlo má navíc symetrický profil, velkou plochu křidélek a velké výchylky kormidel pro jejich maximální účinnost. Vše je nezbytné pro zajištění maximální možné obratnosti při 3D létání. Su-29MM se tímto stává tuhým a lehkým letounem a v kombinaci s výkonným střídavým motorem je předpokladem pro vynikající 3D schopnosti. O pohon se stará střídavý motor 10BL 1250Kv a střídavý regulátor E-flite 40 A Switch-Mode BEC. Protože není příliš „žíznivý“, postačuje pro napájení LiPo baterie 11,1 V/2 200 mAh.

 

SAFE mode

Pokud jste začátečníkem, a ještě to s letounem moc neumíte, existuje tady pomocná ochranná ruka, která se jmenuje SAFE režim. Cílem tohoto režimu je maximální zjednodušení řízení modelu začátečníkům. Výhodou druhé generace je možnost individualizace na základě svých preferencí. Jste-li příznivci pomalého létání, můžete si zisky stabilizace nastavit vyšší a naopak.

 

Ovládání

Ovládání je umožněno přijímačem AR636A, který podporuje více letových režimů, konkrétně 3, které si můžeme přizpůsobit dle svého leteckého stylu. Ovladač si můžeme naprogramovat aplikací Spektrum Programmer.

 

Pokud se Vám recenze líbila, nemusíte již dál otálet, ale stačí jen navštívit příslušný e-shop, kde si vybere, co budete chtít. Nikdo vás nenutí koupit konkrétní rc model Su-29MM. Existuje mnoho jiných a pro začátečníka vhodnějších strojů.

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!