KRÁL DRONŮ 2018

Recenze: Vrtulník Blade 120S

Jste-li milovníkem RC modelů vrtulníků, jistě si pamatujete éru koaxiálů nebo tříkanálových vrtulníků s vodorovným uložení zadní vrtule. Pro opravdové profesionály tady byly jednorotorové vrtulníky bez pádel! Dnes už však neplatí, že vrtulníky bez pádel jsou pouze pro profesionály, díky pokročilému a sofistikovanému stabilizačnímu systému SAFE s nimi létat zvládne i začátečník. Tento systém SAFE vám představíme na testu mikrovrtulníku Blade 120S.

Když se dostaneme k samotnému modelu Blade 120S jedná se o vyšší třídu vrtulníku. Průměr rotoru činí 33 cm a letová hmotnost se pohybuje kolem 100g. Je vybaven stejnosměrným motorem a na cyklice dvě lineární serva. Blade 120 s používá 600 mAh akumulátor s konektorem JST. S akumulátorem úzce souvisí také doba letu, která činí 5-6 minut. 

Určení

Blade 120S je vhodný zejména do haly, nicméně to však neznamená, že s ním nemůžete létat například doma nebo za mírného větru i venku. V porovnání s koaxiálním mikrovrtulníkem pro začátečníky je větru odolnější! Má pevný úhel náběhu, výšku letu pilot řídí změnou otáček vrtulí. Blade 120S je určen snad každému i naprostému laikovi, těm však doporučím prostudovat manuál a přípravu před letem. Při koupi setu se doporučuje přikoupit:

  • náhradní akumulátor,
  • výkonnější nabíječ.

Porovnání s menším „bráškou“ Blade Nano CPS

Pokud Blade 120S porovnáme s menším Blade Nano CPS, tak u druhého zmíněného je dobré mít nějakou tu zkušenost s pilotováním rc modelu vrtulníku. Zkátka nesmíte si plést strany při letu k sobě. Nano CPS je živější a podstatně rychleji reagující, proto je dobré býti bystrý. 

Nano CPS je vhodný v případě, kdy potřebujete otestovat sám sebe, jestli vás budou bavit plnohodnotné vrtulníky.

Stabilizační systém SAFE

Tento systém umožní pilotovi nastavit letové režimy:

  • „Pro začátečníky“
  • „Pro pokročílé“
  • „Pro experty“

První režim, tedy pro začátečníky omezuje jak náklony, tak výchylky. U režimu pro pokročilejší jsou oba aspekty méně omezovány a v expertním režimu je vše bez omezení v rukou pilota. Tento systém činí z mikrovrtulníků značky Blade modely určené širokému spektru uživatelů. 

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!