KRÁL DRONŮ 2018

Pojištění pro modeláře!

Venku je krásné počasí, milovníci rc modelů a dronů právě toto počasí využívají k létání a ježdění po exteriéru. Bohužel obecně platí, že každý modelář je odpovědný za provoz svého modelu. Pokud se jedná o model letadla nebo dron, může způsobená škoda dosahovat poměrně citelné finanční sumy. Tak jako provoz automobilu je ošetřen pojištěním, tak i modeláři se mohou pojistit při svých radovánkách.

 

Smluvit si můžete hned několik variant, které nám pomohou uhradit škodnou událost. Spousta z nás již takové pojištění sjednané má, ale neví o tom, například takové Pojištění odpovědnosti za škodu občana, spíše známé pod pojmem „na blbost“, by se právě měla stahovat i na škody způsobené rekreačním provozem dálkově ovládaných modelů.

Specifické řešení nabízí modelářská asociací ČMMA, která ve spolupráci s Allianz pojišťovnou nabízí pojištění odpovědnosti za škody způsobené přímo provozem modelů letadel. S tímto speciálním pojištěním už je velká míra pravděpodobnosti, že poškozenému bude škoda uhrazena.

 

Podmínky a ceny pojištění

Pojištění se vztahuje i na modely vážící méně jak 7 kg, například kategorie F3J, F5D a podobně. Jednorázové pojistné pořídíte od cca 400,- Kč za rok v případě, že si ho sjednáte přes ČMMA, lze samozřejmě sjednat i mimo asociaci, ale je nutné počítat s vyšší cenou.

Chraňte vlastní peněženku a předcházejte vzniku škody, kterou můžete způsobit rc modelem. Pokud Vám model uletí nebo se dostane mimo kontrolu, tak se nemusíte doplatit. Štěstí přeje připraveným a vy s pojištěním budete rozhodně připravení!

 

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!