KRÁL DRONŮ 2018

Řešení problém přetíženého BEC obvodu

Stalo se vám někdy, že jste nad svým modelem ztratili kontrolu? Pokud ano, většinou to konči havárií, ale kolikrát zjistíte, že vše fungovalo, jak mělo. To je problém, ale má logické vysvětlení, a to výpadek BEC obvodu v regulátoru. Této problametice se budeme v tomto článku věnovat.

rc letadlo

Pokračovat ve čtení

Výroba originálního držáku na model

Ještě sice podzim není, ale je ideální čas k tomu, abyste svému RC modelu vymysleli vhodné zimoviště, co říkáte? Většina modelů je poměrně neskladná, a tak najít vhodné místo není tak jednoduché. Pokud máte rodinný dům, je situace značně jednodušší než v případě panelákových bytů. Vrhněme se tedy na to!

Pokračovat ve čtení

Měření RC modelu

Mnoho modelářů se dennodenně dohadují na fórech, kolik vlastně váží ten a onen model. Jeden oponuje druhému, že v technické literatuře k modelu je taková hmotnost, nicméně druhý na to, že si tam vyměnil takový akumulátor a takové servo a už vlastně nikdo neví, jakou má model hmotnost. Proč tomu nepředejít a nezvážit model originální váhou.

Pokračovat ve čtení

Vybrat správné lepidlo je někdy věda

Zkušený modelář si již v lecčem poradí, bohužel začátečníci to mají podstatně těžší. V tomto článku se podíváme na několik metod, jak lepit dohromady díly při montáži a stavbě RC modelu. Tak se vrhněme do práce, ať se co nejdřív můžete pustit do svého modelu. Nejdřív jsem se rozhodl popsat ty nejzákladnější metody, tedy suché zipy, později se dostaneme k epoxidovým a kyanoakrylátovým lepidlům.

Pokračovat ve čtení

Pájení konektorů typ XT-60

Dnes se podíváme na to, jak pájet konektory XT-60. Někdo by mohl namítat, že kabel 10AWG je poměrně tlustý kabel a že pájení nového konektoru bude obtížné. S tímto souhlasím, nicméně nabízím tento návod, jak si ulehčit práci. Doufám, že tento návod někomu pomůže.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!