KRÁL DRONŮ 2018
 • Žhavé novinky na trhu

  Žhavé novinky na trhu

  Monitorujeme to nejlepší, co přichází na trh RC modelů

  Chci číst více

 • Odborné návody

  Odborné návody

  Radíme, jak poladit a vylepšit vašeho miláčka

  Chci číst více

 • Vyberte si to své

  Vyberte si to své

  U nás zjistíte, který RC model bude ten pravý

  Chci číst více

 • 01
 • 02
 • 03
/ 03

Co u nás najdete

Husté videa

Husté videa

Neuniknou vám nejnovější unpackingy, recenze a DYI tutoriály!
Slevy

Slevy

Pravidelně uvádíme nejlevnější modely ve výprodejích
Poradna

Poradna

Chcete začít s RC modely? Dostaneme vás do toho!

Nanotechnologie výrazně chrání RC modely

Copak to tady máme, dnes se pobavíme o nanotechnologii ve smyslu ochrany RC modelů. Již nějakou dobu se můžeme potkávat s produkty, nesoucí ve svém názvu "nano". Mnoho spotřebitelů se ptá, jestli jsou opravdu tak výborné v porovnání s jejich poměrně vyšší cenou oproti běžnému produktu bez přívlastku "nano". Nanotchnologie se postupně propracovala až kmodelářům, kteří ji začínají stále víc používat.

Co to je nanotechnologie?

Jedná se o technický obor, zabývající se tvorbou a využíváním technologií v měřítku řádově nanometrů. Pro ty, kteří mají rádi řeč čísel, je to cca 1–100 nm. Pro lepší představu se jedná asi o jednu tisícina tloušťky lidského vlasu. Nanotechnologií lze také nazvat manipulaci s hmotou v atomárním a molekulárním měřítku, přičemž se uplatňují kvantově-mechanické jevy, které se diametrálně vymykají chápání světa viditelného pouhým okem, poněkud krkolomná definice, nicméně příliš zjednodušit už nejde.

Nanotechnologie se využívá v:

 • Magnetických záznamových mediích,
 • Výpočetní technice,
 • Elektronice,
 • Optice,
 • Modelářství.

Ochranné "nanospreje"

V poslední době se v mnoha modelářských eshopech objevují speciální ochranné spreje Nanoprotech, využívající výhod nanotechnologie. Podle zkušeností modelářů jsou opravdu povedené a mají výborné vlastnosti. Existuje několik druhů, které jsou určeny pro různé použití. Společnost Nanoprotech se zaměřuje na ochranu elektroniky, která může přijít do styku s vlhkostí. Ruku na srdce, vše je vystaveno vlhkosti. V kontextu s RC modely přichází v úvahu kontakt s louží, rosou nebo deštěm. V případě, že dojde k nechtěnému namočení modelu do vody, nanosprej dokáže zachránit část elektrického vybavení, pokud ovšem nedojde ke zkratu nebo jinému trvalému znehodnocení.

Druhy ochranných sprejů Nanoprotech:

 1. Nanoprotech Electric
 2. Nanoprotech AUTO-MOTO electric

 

První zmíněný dokáže vytěsnit vodu tak, že pokud dojde ke kontaktu s vodou, vlhkost k součástkám vůbec nepronikne. Jedná se o univerzální sprej, takže kromě modelů lze použít na domácí elektroinstalace. Dvojka je vyvinuta pro ochranu elektromotorů, kontaktů baterií a samozřejmě celé elektroinstalace například RC aut. Dalo by se říci, že udělá RC model vodotěsným!

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!