KRÁL DRONŮ 2018

Mikrobalony pro zahuštění epoxidových lepidel

Modeláři si pro lepení různých součástí modelů oblíbili lepidla na bázi epoxidu. Jedná se o dvou složková lepidla tvořená pryskyřicí a tužidlem. Obě složky se míchají v poměru 1:1. Epoxidová lepidla jsou vhodná pro lepení všeho. V tomto článku si rozšíříme obzory v používání mikrobalonů.

náhradní díly pro rc modely

Lepení epoxidovým lepidlem

Již víme, že jsou oblíbené a určené pro lepení všech materiálů, přičemž jejich zpracovatelnost se pohybuje kolem 15-30 minut. Čím déle lepidlo tvrdne, tím pevnější je výsledný spoj. Dobu úplného vytvrzení zkrátíme například použitím fénu nebo horkovzdušné pistole. Výhodou těchto lepidel je také možnost rozmíchávání malého množství lepidla. Lepidlo se doporučuje nanášet pomocí "čínských" hůlek.

Mikrobalony

Epoxidy jsou složeny ze dvou složek, tudíž je nutné je zahušťovat, abychom docílili vyplnění mezer mezi lepenými součástmi. Mikrobalony jsou skleněné kuličky, podobající se prášku, který teče a je velmi lehký. Použití je velmi snadné, je nutné rozmíchat epoxid a do něj nasypat mikrobalony. S tím pokračujeme až do momentu, než dosáhneme požadované hustoty. Ta by se měla podobat například zubní pastě. Vmíchání mikrobalonů způsobí zabarvení epoxidu a zvýšení objemu.

náhradní díly pro rc modely

Je však důležité myslet na to, že tento "prášek" způsobuje zkřehnutí samotného epoxidu. Co si pod tím představit? Že spoj, který vytvoříme je náchylnější na prasknutí. Proto není vhodné pro spojování spojů s vysokou pevností, ale na malé ploše. Pokud máte doma mikrobalony, můžete je využít například pro zahuštění jiných druhů lepidel (sekundové lepidlo). 

Zaujaly vás mikrobalony? Koupit je můžete ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Například navštivte Astramodel, který je rájem pro všechny modeláře, kde seženete jak náhradní díly pro rc modely tak i modely.

 

Tagy: rc modely, astramodel, drony, náhradní díly pro rc modely

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!