KRÁL DRONŮ 2018

Jak funguje RC model letadla

Nejnovější analytické průzkumy našeho webu zjistily, že jsou v současnosti oblíbenější více RC letadla, než RC auta. Tím pádem chceme, aby si noví nadšenci nemuseli vyhledávat informace složitě a přečetli si náš návod, jak fungují RC letadla a podle něj si pak mohli i vybrat.

Modelářské letadla ovládáme rádiovými signály, od toho je pak odvozena zkratka RC. Tyto vlny jsou přenášeny vysílačem. Cílem je sloučit vysílač i přijímač na stejnou frekvenci a můžeme ovládat letadlo. Řízení letadla je nejtěžší ze všech modelů. Musíme totiž myslet na výšku, rychlost i otáčky ve vzduchu.

To, co nás, jako začátečníky bude zajímat je tzv. „směrovka“. Je to základní a zřejmě jediná plocha, kterou budeme na jednoduchém letadle pro nováčky ovládat. Směrovka ovládá zatáčení modelu tak, že když se vychýlí doprava, letadlo také doprava zatočí. U letadel pro pokročilé se pak ovládá i „výškovka“ a křidélka.

Stejně, jako tomu je u RC aut, musíme si zvolit typ pohonu. A opět zvolíme elektromotor, jelikož k němu dále nemusíme dokupovat další paliva a pohodlně můžeme jeho baterii dobít kdykoliv doma. Výhodou elektromotoru také je, že je naprosto tichý, hodí se tedy i do uzavřených prostor.

  • TIP: Téměř každý nový uživatel RC modelů by si měl vyzkoušet simulátor pro počítač. Synchronizuje se s ovladačem a můžete létat bez obavy, že letadlo havaruje. Vyzkoušíte si, co a jak funguje a reaguje a dobře se připravíte na první ostrý let.

DOPORUČENÍ: Bojíte se sami vyzkoušet trénink ovládání letadla? Přijeďte do Uherského Brodu do firmy Astra Model, kde vám pracovníci ukážou vše potřebné!

 

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!