KRÁL DRONŮ 2018

Recenze letadla: E-flite EDGE 540

Na řadu se hlásí další pán na holení od značky Horizon Hobby a to konkrétně model EDGE 540 s rozpětím 66 cm. Hned v úvodu je potřeba říct, že je určený pouze pro majitele rádií Spektrum nebo rádií podporujících protokol DSM2/DSMX, protože v sobě skrývá přijímač SPEKTRUM AR6310. Hned při otevření balení poznáte, že se jedná o prémiový model už díky tomu, že je dodán v opravdu velké krabici. Tato krabice je konstruována tak, že pokud chcete, můžete si z ní udělat hangár, stačí pouze demontovat křídla.

Design a parametry

Nyní se dostáváme k designu a parametrům. Rozpětí modelu je 660 mm, délka 612 mm, nosná plocha 10,4 dm2 a hmotnost je 235g. Křídla spojuje uhlíková trubka s celkovou délkou 340mm. Model EDGE 540 má zeleno s fialovou barvu a je vybaven motorem E-flite 7010 s 1800 ot./V s vrtulí 6,8x3. Dále v elektro vybavení můžeme nalézt 4x3,5g digitální serva, 10A regulátor E-flite a přijímač AR6310. Bohudík nebo bohužel musíme pamatovat, že není osazen stabilizací AS3X, je třeba jej řídit pouze ručně!

Létání

Jak létá? Naprosto výborně! Po správném seřízení a vytrimování létá EDGE skutečně skvěle, na to, jak je malý je ho při letu všude plno, až se zdá, že to je mnohem větší model, je rychlý a obratný, můžeme lítat kolem hlavy i docela daleko, odhadem tak do sta metrů, pak už není moc vidět. Právě teď je zcela na místě říct, že jej navrhoval Quique Somenzini. Po letové stránce lze o tomto modelu tvrdit, že se jedná o nejzábavnější model. Startovat lze z ruky, díky vysokému výkonu stačí model jen pustit, pokud chceme klasický start, stačí nám 2 metry asfaltu. S tímto letadlem se nebudete nudit ani po hodinách létání. Sice by se dalo čekat, že bude křehký, díky jeho proporcím, ale právě opak je pravdou a tak nemusíte mít extrémní strach, že si jej zničíte. 

Nevýhody

Nevýhody se nevyhnuly ani tomuto skvělému rc modelu. Patří mezi ně například nutnost přistávat na hladké dráze nebo naopak do vysoké trávy. Pokud tak neučiníte, neuchráníte se nevzhledným škrábancům! Dalším nešvarem je dvoukolový podvozek s koly 35x9 mm v botičkách a s malinkou odpruženou řiditelnou ostruhou s kolečkem. Provedení plastových krytů podvozkových drátů je poněkud nešťastné, protože jsou napevno přišroubované k trupu, takže při propružení prasknou. Poslední mouchou je nelibý zvuk motorového krytu, který má nedokonalou aretaci.Závěr

Pro koho je model určen? V žádném případě nepatří do rukou amatérům! Cílovou skupinou jsou pokročilejší piloti, kteří mají něco nalítáno, například 3D akrobat. Výhodou EDGE jsou jeho kompaktní rozměry, a z toho plynoucí minimální nároky na skladovací a přepravní prostor. Další nespornou výhodou jsou levné akumulátory, které lze bleskově nabít.

  

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!