KRÁL DRONŮ 2018

Co obsahuje balení profesionálních dronů

Nezbytnou součástí dnešních produkcí filmů, seriálů, přenosů a všech ostatních promo videí jsou drony s vestavěnou kamerou. Ne každý dron je však profesionální, i když se tak navenek tváří. Proto si dnes sepíšeme, co by mělo obsahovat kompletní balení profesionálního dronu určeného k filmové produkci.

profi dron yuneec

V první řadě byste měli v balení mít kompletně sestavenou (ne skládačku) kvadrokoptéru. To je pochopitelné. Důležitou složkou profesionálních dronů je pak oddělitelný gimball s kamerou. Dnes už je zastaralá technologie FullHD a veškeré záběry jsou natáčeny ve formátu 4K . Dejte si tedy pozor, jakou kameru dron obsahuje.

Příkladná specifikace kamery by mohla vypadat cca takhle:

kamera gimball

Dále bývá součástí balení kvalitní vysílač a hlavně pohonný akumulátor. Doporučuje se mít v zásobě, nebo dokoupit také náhradní akumulátor, i když balení obsahuje nabíječ. Když budete natáčet v terénu, těžko najdete přísun elektřiny, takže jen vyměníte akumulátor a můžete létat a natáčet dále.

Co z toho vyplývá? Kromě náhradního akumulátoru balení profi dronu MUSÍ obsahovat vše potřebné k letu a natáčení.

Nyní se můžete podívat na https://www.youtube.com/watch?v=fcvXdSvGYXU , jak vypadají profi záběry z profi dronu Yuneec, který se dá zakoupit v eshopu Astra Model.

 

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!