KRÁL DRONŮ 2018

Autíčko na ovládání k narozeninám

V moderní rodině je to více než klasická situace - dítě má od mobilu přes tablet pomalu i dotykové hodinky a jeho narozeniny se pro vás stávají noční můrou. Co s tím? Dárky mají vykouzlit radost, ale neměly by druhým dnem skončit v koši. Dejte šanci RC modelům. První investici zvládne úplně každý! Poradíme vám, které modely jsou pro začátečníky nejlepší na nácvik ovládání!

Obrázek, který patří k článku, byl vybrán záměrně. Je to totiž ukázková demonstrace jak by to mělo i nemělo vypadat. Je super, že rodič vezme dítě na výstavu modelů a dítě má tak možnost podívat se, osahat si a obdivovat krásu precizních modelů. Pokračování situace z tohoto obrázku by však nemělo být ve stylu "Tatííí, já chci přesně takové autíčkooo". A rodič řekne: "Tak já ti ho teda koupííím".

Je sice málo pravděpodobné, že by někdo koupil takový Mini Cooper, protože jeho cena nejde pod 30 000 Kč. Ale ani žádné jiné "lepší" rc auto by nemělo jít do rukou dětí.

V první řadě je třeba hledat modelu Ready to Run, což jsou poskládané modely s elektromotorem, kterému se dobíjí akumulátor. Auto je ovládáno dálkovým ovládáním, pro které jsou potřeba tužkové baterky.

Pokud byste tedy plánovali nákup prvního modelu pro svou ratolest, musíte vybrat ze základních elektromotorových modelů.

Typickým příkladem RC modelu pro každého jsou auta v měřítku 1:36

  • TIP: vhodným modelem pro dítě je RC auto značky ECX

ecx rc auto

Tohle mikro auto je vhodné do uzavřených prostor, klidně i do pokojíčku, kde si dítě může vytvořit vlastní dráhu podle svého gusta. Naučí se s ním základní pohyby a osvojí si práci s výměnou baterií a dobití akumulátoru. Cena takového modelu nepřesahuje 1000 Kč, což je velmi přijatelné.

Po vybalení je vše připraveno k jízdě. 

DOPORUČUJEME: Nehledejte drahé kamenné pobočky, objednejte si autíčka v různých variantách a do 2 dnů ho máte doma na www.astramodel.cz

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!