KRÁL DRONŮ 2018

5 rad, jak NEVYBÍRAT RC modely k Vánocům

Již jen měsíc a pár dnů a budeme sedět s plným břichem v obýváku, sledovat děti rozbalující své vysněné dárky. Tradiční sázkou na jistotu jsou RC modely aut a vrtulníků. Stačí však neznalost oboru a dítě může být z dárku po pár dnech velmi zklamané. My Vám chceme poradit, jak vybrat model, u kterého problémy nenastanou.

1. Nekupovat stavebnice

Pokud dítě není od malička nadané, je trpělivé a umí si hrát samo, tak je vyloženě hloupost kupovat stavebnice modelů. Ratolest si bude chtít v první řadě vyzkoušet dárek a zamilovat si ho v prvním opojení dárkem. Proto hledejte auta, drony nebo vrtulníky s označením RTR a RTF = Ready to Ride, Ready to Fly

2. Držet se elektromotoru

Ani nepřemýšlejte o složitých spalovacích motorech, přestože jsou lákavé a mají velký výkon. Dítě si musí umět samo hrát s hračkou a elektromotor zajistí jednoduchou údržbu a nabití.

3. Méně je více

Za první modely není třeba utrácet velké peníze, i když na to máte. Na jednodušších a menších modelech se dítě teprve naučí RC model ovládat a zjistí, co a jak funguje, než ho rozbije.

4. Kupte, co se bude líbit dítěti, ne Vám!

Chtěli jste drona? Fajn, tak to ale nepřenášejte na dárek k Vánocům, když je dítě zaujaté v autíčkách. Zní to zvláště, ale spousta rodičů si tak něco kompenzuje.

5. Nevěřte e-shopu, jděte na prodejnu

Zejména v předvánočním shonu je těžké určit, zdali balík bude včas doma. V kamenných prodejnách (jako je např. Astra Model v Uherském Brodě), máte jistotu, že je vše nachystáno k okamžitému odběru a prvnímu zaškolení.

Napište nám

Chcete ještě konkrétněji poradit popřípadě radu zkušeného technika? Jsme tady pro vás!